EDUCA 120 s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (18 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 6. 2022
- Sídlo
- Námestie Slobody 999/170, 09301, Vranov nad Topľou
- EBITDA marža59,0 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,2 %
- Zadlženosť54 %
- Kapitálová primeranosť46,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 38.18netIncome: 6 872revenue: 18 000prevNetIncome: 3 917
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 46.02equity: 165 259assets: 359 114
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 53.98equity: 165 259assets: 359 114
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.92revenueYoY: 32.75validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 59.03netMargin: 38.18ebitda: 10 625revenue: 18 000
Altman Z''-Score2.11Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.90 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.91 % vs. predchádzajúce 2.32 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 53.98 % vs. predchádzajúce 6.13 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.05× vs. predchádzajúce 0.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 38.18 % vs. predchádzajúca 28.89 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.02 % vs. predchádzajúca 93.87 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 18000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 18 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 38.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.38 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 59.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 18 tis. € | 14 tis. € | +32,8 % |
| EBITDA | 11 tis. € | 5 tis. € | +126,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 4 tis. € | +126,9 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 4 tis. € | +75,4 % |
| Aktíva | 359 tis. € | 169 tis. € | +112,8 % |
| Vlastné imanie | 165 tis. € | 158 tis. € | +4,3 % |
- 24. 6. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.0%
- Cudzie zdroje54.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 18 tis. € | 359 tis. € | 165 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 14 tis. € | 169 tis. € | 158 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 8 tis. € | 150 tis. € | 149 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 6. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54698723
- RÚZ ID
- 2083413
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 6. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat18 000 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna