ATARAXIA s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 9. 2022
- Sídlo
- Častkovce 496, 91627, Častkovce
- EBITDA marža13,8 %
- ROA (návratnosť aktív)6,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,7 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť91,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.98netIncome: 256.00revenue: 5 145prevNetIncome: -1 260
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 91.64equity: 3 805assets: 4 152
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 8.36equity: 3 805assets: 4 152
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 826.01revenueYoY: 22.79validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.80netMargin: 4.98ebitda: 710.00revenue: 5 145
Altman Z''-Score13.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.80 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.98 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 11.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.17 % vs. predchádzajúce -33.17 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 8.36 % vs. predchádzajúce 6.55 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.24× vs. predchádzajúce 1.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.98 % vs. predchádzajúca -30.07 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 91.64 % vs. predchádzajúca 93.45 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 5145 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 5145 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 5.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+23 %) ako vlastné imanie (+7 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 4 tis. € | +22,8 % |
| EBITDA | 710 € | -862 € | +182,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 639 € | -776 € | +182,4 % |
| Čistý zisk | 256 € | -1 tis. € | +120,3 % |
| Aktíva | 4 tis. € | 4 tis. € | +9,3 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 4 tis. € | +7,2 % |
- 22. 9. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie91.6%
- Cudzie zdroje8.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | 710 € | 256 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | -862 € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 60 € | 810 € | 810 € | -191 € | -190 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 9. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54856159
- RÚZ ID
- 2107726
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 9. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat5 145 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna