selimbasha s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 143 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (499 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 10. 2022
- Sídlo
- Nimnica 143, 02071, Nimnica
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)11,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)43,0 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť26,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.46netIncome: 7 296revenue: 498 653prevNetIncome: 4 667
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.90equity: 16 963assets: 63 067
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.10equity: 16 963assets: 63 067
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 350.43revenueYoY: 143.27validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.85netMargin: 1.46ebitda: 9 235revenue: 498 653
Altman Z''-Score2.39Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.63 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.84 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.57 % vs. predchádzajúce 7.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.10 % vs. predchádzajúce 84.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.91× vs. predchádzajúce 3.25×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.46 % vs. predchádzajúca 2.28 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.90 % vs. predchádzajúca 15.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 143 % na 499 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 11.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 499 tis. € | 205 tis. € | +143,3 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 6 tis. € | +56,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 5 tis. € | +56,3 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 5 tis. € | +56,3 % |
| Aktíva | 63 tis. € | 63 tis. € | −0,1 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 10 tis. € | +75,5 % |
- 13. 10. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.9%
- Cudzie zdroje73.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 499 tis. € | 63 tis. € | 17 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 205 tis. € | 63 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 25 tis. € | 33 tis. € | 5 tis. € | 360 € | 306 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 10. 2022
- 2Prevádzkovanie výdajne stravyod 13. 10. 2022
- 3Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 13. 10. 2022
- 4Výroba nápojovod 13. 10. 2022
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 13. 10. 2022
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 10. 2022
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 10. 2022
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 10. 2022
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 13. 10. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54875005
- RÚZ ID
- 2115771
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 10. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat498 653 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 5. 2023Registrácia platcu DPHSK2121824364
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna