Dotty s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 71 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 9. 2022
- Sídlo
- Tŕnie 126, 96234, Tŕnie
- EBITDA marža50,4 %
- ROA (návratnosť aktív)22,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,1 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť67,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 41.70netIncome: 2 502revenue: 6 000prevNetIncome: 307.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.98equity: 7 549assets: 11 271
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.02equity: 7 549assets: 11 271
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 71.43validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 50.45netMargin: 41.70ebitda: 3 027revenue: 6 000
Altman Z''-Score5.72Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.74 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.20 % vs. predchádzajúce 4.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.02 % vs. predchádzajúce 34.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.53× vs. predchádzajúce 0.46×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 41.70 % vs. predchádzajúca 8.77 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.98 % vs. predchádzajúca 65.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 6000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 71 % na 6000 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 41.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.42 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 50.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6 tis. € | 4 tis. € | +71,4 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 402 € | +653,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 362 € | +653,0 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 307 € | +715,0 % |
| Aktíva | 11 tis. € | 8 tis. € | +46,9 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 5 tis. € | +49,6 % |
- 14. 9. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.0%
- Cudzie zdroje33.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 6 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 402 € | 307 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -237 € | -260 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 9. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 9. 2022
- 2Administratívne službyod 14. 9. 2022
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 9. 2022
- 4Vedenie účtovníctvaod 14. 9. 2022
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 9. 2022
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 9. 2022
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 14. 9. 2022
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 9. 2022
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 9. 2022
- 10Informačná činnosťod 14. 9. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54880793
- RÚZ ID
- 2094318
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 9. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat6 000 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna