Forza Taxi s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 98/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 9. 2022
- Sídlo
- Jelšová 1138/11, 90046, Most pri Bratislave
- EBITDA marža41,8 %
- ROA (návratnosť aktív)31,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,2 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť94,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 34.66netIncome: 2 538revenue: 7 323prevNetIncome: 357.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.59equity: 7 646assets: 8 083
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.41equity: 7 646assets: 8 083
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 25.07validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 41.77netMargin: 34.66ebitda: 3 059revenue: 7 323
Altman Z''-Score23.46Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 18.37 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 31.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 31.40 % vs. predchádzajúce 6.59 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.41 % vs. predchádzajúce 5.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.91× vs. predchádzajúce 1.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 34.66 % vs. predchádzajúca 6.10 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.59 % vs. predchádzajúca 94.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 7323 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 25 % na 7323 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 34.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.35 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 41.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 6 tis. € | +25,1 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 674 € | +353,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 607 € | +353,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 357 € | +610,9 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 5 tis. € | +49,2 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 5 tis. € | +49,7 % |
- 22. 9. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.6%
- Cudzie zdroje5.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 6 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 674 € | 357 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -249 € | -249 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 9. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 9. 2022
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 9. 2022
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 9. 2022
- 4Čistiace a upratovacie službyod 22. 9. 2022
- 5Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 22. 9. 2022
- 6Administratívne službyod 22. 9. 2022
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 9. 2022
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 9. 2022
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 22. 9. 2022
- 10Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 22. 9. 2022
- 11Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 22. 9. 2022
- 12Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 22. 9. 2022
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 9. 2022
- 14Vedenie účtovníctvaod 22. 9. 2022
- 15Kuriérske službyod 22. 9. 2022
- 16Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 9. 2022
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 9. 2022
- 18Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 9. 2022
- 19Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 22. 9. 2022
- 20Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 9. 2022
- 21Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 9. 2022
- 22Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 9. 2022
- 23Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 22. 9. 2022
- 24Dizajnérske činnostiod 22. 9. 2022
- 25Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 22. 9. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54883636
- RÚZ ID
- 2105501
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 9. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat7 323 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna