M. R. P. Stav s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 330 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 28/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (108 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 11. 2022
- Sídlo
- Slnečná 187/6, 95104, Malý Lapáš
- EBITDA marža-8,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-11,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-83,2 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -11.43netIncome: -12 308revenue: 107 672prevNetIncome: -20 708
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.19equity: 14 790assets: 112 143
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.81equity: 14 790assets: 112 143
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 330.07validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -8.32netMargin: -11.43ebitda: -8 957revenue: 107 672
Altman Z''-Score-1.02Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -10.98 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -10.98 % vs. predchádzajúce -23.24 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.81 % vs. predchádzajúce 84.74 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.96× vs. predchádzajúce 0.28×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -11.43 % vs. predchádzajúca -82.71 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.19 % vs. predchádzajúca 15.26 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +330 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 330 % na 108 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -11.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 330 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 108 tis. € | 25 tis. € | +330,1 % |
| EBITDA | -9 tis. € | -20 tis. € | +55,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -8 tis. € | -18 tis. € | +55,9 % |
| Čistý zisk | -12 tis. € | -21 tis. € | +40,6 % |
| Aktíva | 112 tis. € | 89 tis. € | +25,8 % |
| Vlastné imanie | 15 tis. € | 14 tis. € | +8,8 % |
- 23. 11. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.2%
- Cudzie zdroje86.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 108 tis. € | 112 tis. € | 15 tis. € | -9 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 25 tis. € | 89 tis. € | 14 tis. € | -20 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -694 € | -694 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 11. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54884276
- RÚZ ID
- 2117446
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 11. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat107 672 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 6. 2023Registrácia platcu DPHSK2121850698
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna