TKV Bau s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 56 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (423 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 10. 2022
- Sídlo
- Černyševského 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,4 %
- Zadlženosť59 %
- Kapitálová primeranosť40,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.692netIncome: 2 924revenue: 422 829prevNetIncome: 40 542
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.84equity: 122 829assets: 300 739
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.16equity: 122 829assets: 300 739
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 188.65revenueYoY: -56.15validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.81netMargin: 0.692ebitda: 11 883revenue: 422 829
Altman Z''-Score2.69Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.80 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.72 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.97 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.97 % vs. predchádzajúce 13.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.16 % vs. predchádzajúce 61.04 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.41× vs. predchádzajúce 3.13×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.69 % vs. predchádzajúca 4.20 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.84 % vs. predchádzajúca 38.96 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 56 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 41 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 423 tis. € | 964 tis. € | −56,1 % |
| EBITDA | 12 tis. € | 57 tis. € | −79,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 51 tis. € | −79,0 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 41 tis. € | −92,8 % |
| Aktíva | 301 tis. € | 308 tis. € | −2,3 % |
| Vlastné imanie | 123 tis. € | 120 tis. € | +2,4 % |
- 1. 10. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.8%
- Cudzie zdroje59.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 423 tis. € | 301 tis. € | 123 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 964 tis. € | 308 tis. € | 120 tis. € | 57 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 205 tis. € | 99 tis. € | 54 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 51 tis. € | 32 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Chov vybraných druhov zvieratod 1. 10. 2022
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 1. 10. 2022
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 1. 10. 2022
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 1. 10. 2022
- 5Poskytovanie služieb v rybárstveod 1. 10. 2022
- 6Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 1. 10. 2022
- 7Výroba potravinárskych výrobkovod 1. 10. 2022
- 8Výroba kŕmnych zmesíod 1. 10. 2022
- 9Výroba nápojovod 1. 10. 2022
- 10Textilná výrobaod 1. 10. 2022
- 11Odevná výrobaod 1. 10. 2022
- 12Spracovanie kožeod 1. 10. 2022
- 13Výroba obuvi a kompotentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 1. 10. 2022
- 14Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 1. 10. 2022
- 15Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 1. 10. 2022
- 16Výroba celulózy , papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 1. 10. 2022
- 17Výroba koksu a rafinovaných produktovod 1. 10. 2022
- 18Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 1. 10. 2022
- 19Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 1. 10. 2022
- 20Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 1. 10. 2022
- 21Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 1. 10. 2022
- 22Keramická výrobaod 1. 10. 2022
- 23Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 1. 10. 2022
- 24Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 1. 10. 2022
- 25Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 1. 10. 2022
- 26Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 10. 2022
- 27Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 1. 10. 2022
- 28Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 1. 10. 2022
- 29Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 1. 10. 2022
- 30Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 1. 10. 2022
- 31Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 1. 10. 2022
- 32Výroba bižutérie a suvenírovod 1. 10. 2022
- 33Výroba hudobných nástrojovod 1. 10. 2022
- 34Výroba hračiek a hierod 1. 10. 2022
- 35Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 1. 10. 2022
- 36Výroba sviečok a tieniacej technikyod 1. 10. 2022
- 37Výroba zdravotníckych pomôcokod 1. 10. 2022
- 38Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 1. 10. 2022
- 39Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 1. 10. 2022
- 40Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 10. 2022
- 41Poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 10. 2022
- 42Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 10. 2022
- 43Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 10. 2022
- 44Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 10. 2022
- 45Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 10. 2022
- 46Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 10. 2022
- 47Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 10. 2022
- 48Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 1. 10. 2022
- 49Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 10. 2022
- 50Sťahovacie službyod 1. 10. 2022
- 51Prevádzka malých plavidielod 1. 10. 2022
- 52Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 10. 2022
- 53Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 10. 2022
- 54Prevádzkovanie úschovníod 1. 10. 2022
- 55Kuriérske službyod 1. 10. 2022
- 56Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 1. 10. 2022
- 57Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 10. 2022
- 58Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 10. 2022
- 59Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 1. 10. 2022
- 60Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 10. 2022
- 61Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 10. 2022
- 62Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 1. 10. 2022
- 63Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 10. 2022
- 64Finančný lízingod 1. 10. 2022
- 65Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 10. 2022
- 66Záložneod 1. 10. 2022
- 67Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 10. 2022
- 68Faktoring a forfaitingod 1. 10. 2022
- 69Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 1. 10. 2022
- 70Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 10. 2022
- 71Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 1. 10. 2022
- 72Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 1. 10. 2022
- 73Vedenie účtovníctvaod 1. 10. 2022
- 74Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 10. 2022
- 75Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 10. 2022
- 76Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 1. 10. 2022
- 77Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 1. 10. 2022
- 78Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 10. 2022
- 79Zadávanie klinického skúšania liečivod 1. 10. 2022
- 80Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 10. 2022
- 81Dizajnérske činnostiod 1. 10. 2022
- 82Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 1. 10. 2022
- 83Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 1. 10. 2022
- 84Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 1. 10. 2022
- 85Služby požičovníod 1. 10. 2022
- 86Prenájom hnuteľných vecíod 1. 10. 2022
- 87Informačná činnosťod 1. 10. 2022
- 88Čistiace a upratovacie službyod 1. 10. 2022
- 89Administratívne službyod 1. 10. 2022
- 90Verejné obstarávanieod 1. 10. 2022
- 91Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 1. 10. 2022
- 92Prevádzkovanie jaslíod 1. 10. 2022
- 93Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 1. 10. 2022
- 94Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 10. 2022
- 95Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 1. 10. 2022
- 96Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 1. 10. 2022
- 97Poskytovanie sociálnych služiebod 1. 10. 2022
- 98Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 10. 2022
- 99Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 1. 10. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54897297
- RÚZ ID
- 2111143
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 10. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat964 181 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 15. 2. 2023Registrácia platcu DPHSK2121818501
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna