Industrie Meister s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 863 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (211 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 10. 2022
- Sídlo
- Zuzany Chalupovej 4029/9, 85107, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža4,3 %
- ROA (návratnosť aktív)37,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)51,1 %
- Zadlženosť27 %
- Kapitálová primeranosť72,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.10netIncome: 4 436revenue: 210 973prevNetIncome: -759.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.69equity: 8 676assets: 11 935
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.31equity: 8 676assets: 11 935
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 862.60validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.33netMargin: 2.10ebitda: 9 128revenue: 210 973
Altman Z''-Score9.60Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 37.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 37.17 % vs. predchádzajúce -3.15 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.31 % vs. predchádzajúce 82.41 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 17.68× vs. predchádzajúce 0.91×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.10 % vs. predchádzajúca -3.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.69 % vs. predchádzajúca 17.59 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 50 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +863 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 863 % na 211 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 37.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 211 tis. € | 22 tis. € | +862,6 % |
| EBITDA | 9 tis. € | -756 € | +13× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | -680 € | +13× |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -759 € | +684,5 % |
| Aktíva | 12 tis. € | 24 tis. € | −50,5 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 4 tis. € | +104,6 % |
- 18. 10. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.7%
- Cudzie zdroje27.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 211 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 22 tis. € | 24 tis. € | 4 tis. € | -756 € | -759 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 10. 2022 → 30. 5. 2025
Segnáre 4678/24C, Bratislava - mestská časť Lamač
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 10. 2022
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 10. 2022
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 10. 2022
- 4Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 18. 10. 2022
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 18. 10. 2022
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 10. 2022
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 10. 2022
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 10. 2022
- 9Reklamné a marketingové službyod 18. 10. 2022
- 10Administratívne službyod 18. 10. 2022
- 11Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 18. 10. 2022
- 12Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 18. 10. 2022
- 13Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 18. 10. 2022
- 14Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 18. 10. 2022
- 15Čistiace a upratovacie službyod 18. 10. 2022
- 16Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 18. 10. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54907543
- RÚZ ID
- 2107300
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 10. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat210 973 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 18. 10. 2022Zmena sídlaSegnáre 4678/24C, Bratislava - mestská časť Lamač