big fish - creative studio, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (111 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 10. 2022
- Sídlo
- Jazerná 633/20, 94123, Andovce
- EBITDA marža31,1 %
- ROA (návratnosť aktív)18,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,5 %
- Zadlženosť49 %
- Kapitálová primeranosť50,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 20.17netIncome: 22 370revenue: 110 918prevNetIncome: 33 925
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.65equity: 61 295assets: 121 023
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.35equity: 61 295assets: 121 023
Rast14 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 14.46validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.06netMargin: 20.17ebitda: 34 454revenue: 110 918
Altman Z''-Score5.22Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.52 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 18.48 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.48 % vs. predchádzajúce 40.91 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.35 % vs. predchádzajúce 53.06 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.92× vs. predchádzajúce 1.17×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 20.17 % vs. predchádzajúca 35.01 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.65 % vs. predchádzajúca 46.94 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 14 % na 111 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 20.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 51 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 111 tis. € | 97 tis. € | +14,5 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 43 tis. € | −20,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 39 tis. € | −20,4 % |
| Čistý zisk | 22 tis. € | 34 tis. € | −34,1 % |
| Aktíva | 121 tis. € | 83 tis. € | +46,0 % |
| Vlastné imanie | 61 tis. € | 39 tis. € | +57,5 % |
- 4. 10. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.6%
- Cudzie zdroje49.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 111 tis. € | 121 tis. € | 61 tis. € | 34 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 97 tis. € | 83 tis. € | 39 tis. € | 43 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Textilná výrobaod 4. 10. 2022
- 2Odevná výrobaod 4. 10. 2022
- 3Spracovanie kožeod 4. 10. 2022
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 4. 10. 2022
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 4. 10. 2022
- 6Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 4. 10. 2022
- 7Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 4. 10. 2022
- 8Výroba bižutérie a suvenírovod 4. 10. 2022
- 9Výroba hračiek a hierod 4. 10. 2022
- 10Výroba sviečok a tieniacej technikyod 4. 10. 2022
- 11Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 4. 10. 2022
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 10. 2022
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 10. 2022
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 10. 2022
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 4. 10. 2022
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 10. 2022
- 17Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 10. 2022
- 18Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 4. 10. 2022
- 19Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 4. 10. 2022
- 20Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 10. 2022
- 21Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 10. 2022
- 22Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 4. 10. 2022
- 23Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 4. 10. 2022
- 24Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 10. 2022
- 25Dizajnérske činnostiod 4. 10. 2022
- 26Fotografické službyod 4. 10. 2022
- 27Služby požičovníod 4. 10. 2022
- 28Prenájom hnuteľných vecíod 4. 10. 2022
- 29Administratívne službyod 4. 10. 2022
- 30Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 10. 2022
- 31Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 4. 10. 2022
- 32Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 4. 10. 2022
- 33Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 4. 10. 2022
- 34Poskytovanie služieb osobného charakteruod 4. 10. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54930596
- RÚZ ID
- 2109693
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 10. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat110 918 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 10. 3. 2023Registrácia platcu DPHSK2121819469
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna