M.F. elektro s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 194 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (112 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 10. 2022
- Sídlo
- Šarišské Jastrabie 114, 06548, Šarišské Jastrabie
- EBITDA marža4,6 %
- ROA (návratnosť aktív)7,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,4 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť34,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.55netIncome: 1 732revenue: 111 844prevNetIncome: 568.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.82equity: 8 474assets: 24 335
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.18equity: 8 474assets: 24 335
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 153.39revenueYoY: 194.37validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.59netMargin: 1.55ebitda: 5 129revenue: 111 844
Altman Z''-Score2.92Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.20 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.12 % vs. predchádzajúce 5.79 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.18 % vs. predchádzajúce 31.32 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.60× vs. predchádzajúce 3.87×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.55 % vs. predchádzajúca 1.49 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.82 % vs. predchádzajúca 68.68 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 194 % na 112 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+194 %) ako vlastné imanie (+26 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 112 tis. € | 38 tis. € | +194,4 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 668 € | +667,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 601 € | +667,8 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 568 € | +204,9 % |
| Aktíva | 24 tis. € | 10 tis. € | +147,9 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 7 tis. € | +25,7 % |
- 4. 10. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.8%
- Cudzie zdroje65.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 112 tis. € | 24 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 38 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 668 € | 568 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 17 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 4. 10. 2022
- 2Informačná činnosťod 4. 10. 2022
- 3Služby požičovníod 4. 10. 2022
- 4Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 4. 10. 2022
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 4. 10. 2022
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 10. 2022
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 4. 10. 2022
- 8Sťahovacie službyod 4. 10. 2022
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 10. 2022
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 10. 2022
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 10. 2022
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 10. 2022
- 13Vedenie účtovníctvaod 4. 10. 2022
- 14Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 4. 10. 2022
- 15Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 4. 10. 2022
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 10. 2022
- 17Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 4. 10. 2022
- 18Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: elektrotechnická časťod 4. 10. 2022
- 19Administratívne službyod 4. 10. 2022
- 20Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 10. 2022
- 21Kuriérske službyod 4. 10. 2022
- 22Poskytovanie služieb osobného charakteruod 4. 10. 2022
- 23Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 4. 10. 2022
- 24Prenájom hnuteľných vecíod 4. 10. 2022
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 4. 10. 2022
- 26Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 4. 10. 2022
- 27Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 4. 10. 2022
- 28Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 10. 2022
- 29Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 4. 10. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54933706
- RÚZ ID
- 2110322
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 10. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat111 844 EUR · rok 2024
- 1. 7. 2024Registrácia platcu DPHSK2121819590
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna