TECHINOVA s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (591 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 10. 2022
- Sídlo
- Seredská 9173/255A, 91705, Trnava
- EBITDA marža-3,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-12,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-37,2 %
- Zadlženosť68 %
- Kapitálová primeranosť32,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -4.74netIncome: -27 999revenue: 591 018prevNetIncome: 59 150
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.26equity: 75 220assets: 233 150
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.74equity: 75 220assets: 233 150
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 243.81revenueYoY: 5.27validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -3.57netMargin: -4.74ebitda: -21 073revenue: 591 018
Altman Z''-Score1.60Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.52 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -12.01 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -12.01 % vs. predchádzajúce 27.58 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.74 % vs. predchádzajúce 51.87 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.53× vs. predchádzajúce 2.62×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.74 % vs. predchádzajúca 10.54 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.26 % vs. predchádzajúca 48.13 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 5 % na 591 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -4.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 591 tis. € | 561 tis. € | +5,3 % |
| EBITDA | -21 tis. € | 76 tis. € | −127,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -19 tis. € | 68 tis. € | −127,9 % |
| Čistý zisk | -28 tis. € | 59 tis. € | −147,3 % |
| Aktíva | 233 tis. € | 214 tis. € | +8,7 % |
| Vlastné imanie | 75 tis. € | 103 tis. € | −27,1 % |
- 27. 10. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie32.3%
- Cudzie zdroje67.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 591 tis. € | 233 tis. € | 75 tis. € | -21 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 561 tis. € | 214 tis. € | 103 tis. € | 76 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 50 tis. € | 54 tis. € | 44 tis. € | 49 tis. € | 39 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom hnuteľných vecíod 27. 10. 2022
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 10. 2022
- 3prípravné práce k realizácií stavbyod 27. 10. 2022
- 4dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 10. 2022
- 5administratívne službyod 27. 10. 2022
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 10. 2022
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti, služieb, výrobyod 27. 10. 2022
- 8podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 27. 10. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54937701
- RÚZ ID
- 2118940
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 10. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat591 018 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 1. 2023Registrácia platcu DPHSK2121852480
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna