MR CARGO, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (182 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 10. 2022
- Sídlo
- Žánovská 4702/9, 97901, Rimavská Sobota
- EBITDA marža8,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)96,4 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť1,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.81netIncome: 3 283revenue: 181 541prevNetIncome: -4 024
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.71equity: 3 404assets: 198 644
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.29equity: 3 404assets: 198 644
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.78revenueYoY: 2.62validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.72netMargin: 1.81ebitda: 15 838revenue: 181 541
Altman Z''-Score0.48Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.65 % vs. predchádzajúce -2.01 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.29 % vs. predchádzajúce 99.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.91× vs. predchádzajúce 0.89×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.81 % vs. predchádzajúca -2.27 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.71 % vs. predchádzajúca 0.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2713 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 182 tis. € | 177 tis. € | +2,6 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 11 tis. € | +41,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 10 tis. € | +41,6 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -4 tis. € | +181,6 % |
| Aktíva | 199 tis. € | 200 tis. € | −0,5 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 121 € | +27× |
- 11. 10. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.7%
- Cudzie zdroje98.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 182 tis. € | 199 tis. € | 3 tis. € | 16 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 177 tis. € | 200 tis. € | 121 € | 11 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 138 tis. € | 183 tis. € | 4 tis. € | 11 tis. € | 147 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 10 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 10. 3. 2023
- 2Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 11. 10. 2022
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 11. 10. 2022
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 10. 2022
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 10. 2022
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 10. 2022
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 10. 2022
- 8Administratívne službyod 11. 10. 2022
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 11. 10. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54949076
- RÚZ ID
- 2110945
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 10. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat181 541 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 1. 2023Registrácia platcu DPHSK2121823055
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna