Fanajti s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 192 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (68 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 11. 2022
- Sídlo
- Hornádska 18, 82107, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- EBITDA marža28,5 %
- ROA (návratnosť aktív)20,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)76,2 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť26,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.45netIncome: 15 265revenue: 67 996prevNetIncome: 21.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.34equity: 20 036assets: 76 053
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.66equity: 20 036assets: 76 053
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 192.08validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 28.54netMargin: 22.45ebitda: 19 406revenue: 67 996
Altman Z''-Score3.00Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.07 % vs. predchádzajúce 0.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.66 % vs. predchádzajúce 91.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.89× vs. predchádzajúce 0.43×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.45 % vs. predchádzajúca 0.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.34 % vs. predchádzajúca 8.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 192 % na 68 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 22.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 28.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 68 tis. € | 23 tis. € | +192,1 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 143 € | +135× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 129 € | +135× |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 21 € | +726× |
| Aktíva | 76 tis. € | 54 tis. € | +41,9 % |
| Vlastné imanie | 20 tis. € | 5 tis. € | +320,0 % |
- 9. 11. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.3%
- Cudzie zdroje73.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 68 tis. € | 76 tis. € | 20 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 23 tis. € | 54 tis. € | 5 tis. € | 143 € | 21 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -250 € | -250 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 11. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 11. 2022
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 11. 2022
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 11. 2022
- 4Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 9. 11. 2022
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 11. 2022
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 11. 2022
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 9. 11. 2022
- 8Administratívne službyod 9. 11. 2022
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 11. 2022
- 10Služby požičovníod 9. 11. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54959161
- RÚZ ID
- 2118787
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 11. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat67 996 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna