SparkleConnect, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 365 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 11. 2022
- Sídlo
- Dvojkrížna ulica 12227/49, 82106, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- EBITDA marža6,3 %
- ROA (návratnosť aktív)10,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)35,1 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť30,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.47netIncome: 48 460revenue: 1 084 191prevNetIncome: 84 509
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.06equity: 137 969assets: 458 998
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.94equity: 137 969assets: 458 998
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 364.71validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.29netMargin: 4.47ebitda: 68 188revenue: 1 084 191
Altman Z''-Score2.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.59 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.85 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.56 % vs. predchádzajúce 65.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.94 % vs. predchádzajúce 34.44 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.36× vs. predchádzajúce 1.81×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.47 % vs. predchádzajúca 36.22 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.06 % vs. predchádzajúca 65.56 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +365 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 365 % na 1.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 10.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 233 tis. € | +364,7 % |
| EBITDA | 68 tis. € | 109 tis. € | −37,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 61 tis. € | 98 tis. € | −37,2 % |
| Čistý zisk | 48 tis. € | 85 tis. € | −42,7 % |
| Aktíva | 459 tis. € | 129 tis. € | +256,1 % |
| Vlastné imanie | 138 tis. € | 85 tis. € | +63,3 % |
- 3. 11. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.1%
- Cudzie zdroje69.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 459 tis. € | 138 tis. € | 68 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 233 tis. € | 129 tis. € | 85 tis. € | 109 tis. € | 85 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 0 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 0 € | 0 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 11. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54968895
- RÚZ ID
- 2119261
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 11. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 084 191 EUR · rok 2024
- 20. 5. 2024Registrácia platcu DPHSK2121839104
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna