Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Berenika, s. r. o.

aktívna
Bulharská 2475/44, 91701, Trnava
podľa §4, registrácia od 1. 1. 2023
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)969 tis. €
31,8 %vs 2024
Zisk (2025)-78 tis. €
116,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)2,3 mil. €
3,3 %vs 2024
Zadlženosť (2025)53 %
0,4 %Strednávs 2024
ROE (2025)-3.4 %
116,6 %Stratavs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 32 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 46/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (969 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný rasttržby +32 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
1. 1. 2023
Sídlo
Bulharská 2475/44, 91701, Trnava
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-2,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-1,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-3,4 %
  • Zadlženosť53 %
  • Kapitálová primeranosť46,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (969 tis. €), je dlhodobo stratová.
46/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -8.10
  • netIncome: -78 484
  • revenue: 968 503
  • prevNetIncome: 489 912
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 46.84
  • equity: 2 290 546
  • assets: 4 890 294
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 53.16
  • equity: 2 290 546
  • assets: 4 890 294
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 10.68
  • revenueYoY: 31.76
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -2.09
  • netMargin: -8.10
  • ebitda: -20 246
  • revenue: 968 503
Altman Z''-Score1.94Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.92aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.11aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.02aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.93presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -1.60 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.60 % vs. predchádzajúce 9.64 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 53.16 % vs. predchádzajúce 53.37 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.14×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.10 % vs. predchádzajúca 66.65 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.84 % vs. predchádzajúca 46.63 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 32 % na 969 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -8.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+32 %), ale aktíva klesajú (-4 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby969 tis. €735 tis. €+31,8 %
EBITDA-20 tis. €738 tis. €−102,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-18 tis. €664 tis. €−102,7 %
Čistý zisk-78 tis. €490 tis. €−116,0 %
Aktíva4,9 mil. €5,1 mil. €−3,7 %
Vlastné imanie2,3 mil. €2,4 mil. €−3,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 1. 2023Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby