MONTIKL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 229 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 2. 2023
- Sídlo
- Tichá 5888/24, 90101, Malacky
- EBITDA marža42,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,5 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.73netIncome: 1 816revenue: 26 990prevNetIncome: 42.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.78equity: 6 858assets: 246 762
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.22equity: 6 858assets: 246 762
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 229.15validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 42.65netMargin: 6.73ebitda: 11 510revenue: 26 990
Altman Z''-Score0.38Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.74 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.74 % vs. predchádzajúce 0.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.22 % vs. predchádzajúce 91.54 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.11× vs. predchádzajúce 0.14×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.73 % vs. predchádzajúca 0.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.78 % vs. predchádzajúca 8.46 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 26990 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +229 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 229 % na 27 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 42.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 27 tis. € | 8 tis. € | +229,1 % |
| EBITDA | 12 tis. € | 170 € | +67× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 153 € | +67× |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 42 € | +42× |
| Aktíva | 247 tis. € | 60 tis. € | +314,1 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 5 tis. € | +36,0 % |
- 7. 2. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.8%
- Cudzie zdroje97.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 27 tis. € | 247 tis. € | 7 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 8 tis. € | 60 tis. € | 5 tis. € | 170 € | 42 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 2. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 2. 2023
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 2. 2023
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 2. 2023
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 2. 2023
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 2. 2023
- 6Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 7. 2. 2023
- 7Sťahovacie službyod 7. 2. 2023
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 7. 2. 2023
- 9Prevádzkovanie úschovníod 7. 2. 2023
- 10Kuriérske službyod 7. 2. 2023
- 11Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 7. 2. 2023
- 12Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 7. 2. 2023
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 7. 2. 2023
- 14Prevádzkovanie výdajne stravyod 7. 2. 2023
- 15Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 7. 2. 2023
- 16Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 7. 2. 2023
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 2. 2023
- 18Finančný lízingod 7. 2. 2023
- 19Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 2. 2023
- 20Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 2. 2023
- 21Faktoring a forfaitingod 7. 2. 2023
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 2. 2023
- 23Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 7. 2. 2023
- 24Vedenie účtovníctvaod 7. 2. 2023
- 25Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 2. 2023
- 26Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 2. 2023
- 27Pravidelná kontrola detského ihriskaod 7. 2. 2023
- 28Služby požičovníod 7. 2. 2023
- 29Prenájom hnuteľných vecíod 7. 2. 2023
- 30Informačná činnosťod 7. 2. 2023
- 31Čistiace a upratovacie službyod 7. 2. 2023
- 32Administratívne službyod 7. 2. 2023
- 33Verejné obstarávanieod 7. 2. 2023
- 34. Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 2. 2023
- 35Poskytovanie sociálnych služiebod 7. 2. 2023
- 36Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 7. 2. 2023
- 37Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 7. 2. 2023
- 38Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 7. 2. 2023
- 39Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 2. 2023
- 40Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 7. 2. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55189407
- RÚZ ID
- 2148017
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 2. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat26 990 EUR · rok 2024
- 3. 6. 2024Registrácia platcu DPHSK2121901892
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna