SMART Logistic s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (390 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 1. 2023
- Sídlo
- Gen. Svobodu 2456/10, 06901, Snina
- EBITDA marža4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,2 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.679netIncome: 2 648revenue: 390 036prevNetIncome: 29 128
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.78equity: 50 776assets: 321 678
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.22equity: 50 776assets: 321 678
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -12.60validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.99netMargin: 0.679ebitda: 15 553revenue: 390 036
Altman Z''-Score1.11Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.82 % vs. predchádzajúce 14.22 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.22 % vs. predchádzajúce 76.50 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.21× vs. predchádzajúce 2.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.68 % vs. predchádzajúca 6.53 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.78 % vs. predchádzajúca 23.50 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 13 % na 390 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 390 tis. € | 446 tis. € | −12,6 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 40 tis. € | −60,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 36 tis. € | −60,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 29 tis. € | −90,9 % |
| Aktíva | 322 tis. € | 205 tis. € | +57,1 % |
| Vlastné imanie | 51 tis. € | 48 tis. € | +5,5 % |
- 28. 1. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.8%
- Cudzie zdroje84.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 390 tis. € | 322 tis. € | 51 tis. € | 16 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 446 tis. € | 205 tis. € | 48 tis. € | 40 tis. € | 29 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 1. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 21. 4. 2023
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 28. 1. 2023
- 3Služby požičovníod 28. 1. 2023
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 1. 2023
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 1. 2023
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 1. 2023
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 1. 2023
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 1. 2023
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 1. 2023
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 1. 2023
- 11Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 28. 1. 2023
- 12Čistiace a upratovacie službyod 28. 1. 2023
- 13Administratívne službyod 28. 1. 2023
- 14Poskytovanie služieb osobného charakteruod 28. 1. 2023
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 1. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55193650
- RÚZ ID
- 2146612
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 1. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat446 241 EUR · rok 2023
- 1. 3. 2023Registrácia platcu DPHSK2121895292