Solart one s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 625 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (212 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 2. 2023
- Sídlo
- Rádayho 8, 98401, Lučenec
- EBITDA marža3,4 %
- ROA (návratnosť aktív)4,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,4 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť13,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.46netIncome: 5 232revenue: 212 476prevNetIncome: 1 118
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.57equity: 16 141assets: 118 922
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.43equity: 16 141assets: 118 922
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.28revenueYoY: 625.10validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.44netMargin: 2.46ebitda: 7 307revenue: 212 476
Altman Z''-Score1.09Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.40 % vs. predchádzajúce 4.26 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.43 % vs. predchádzajúce 58.41 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.79× vs. predchádzajúce 1.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.46 % vs. predchádzajúca 3.82 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.57 % vs. predchádzajúca 41.59 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +625 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 625 % na 212 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 625 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 212 tis. € | 29 tis. € | +625,1 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 2 tis. € | +356,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 1 tis. € | +356,4 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 1 tis. € | +368,0 % |
| Aktíva | 119 tis. € | 26 tis. € | +353,4 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 11 tis. € | +48,0 % |
- 8. 2. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.6%
- Cudzie zdroje86.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 212 tis. € | 119 tis. € | 16 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 29 tis. € | 26 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 149 tis. € | 44 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 2. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inštálacia, servis, údržba, oprava alebo vyraďovanie zariadení s obsahom fluórovaných skleníkových plynovod 7. 6. 2025
- 2Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elekrickýchod 7. 6. 2025
- 3Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 7. 6. 2025
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 2. 2023
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 8. 2. 2023
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 2. 2023
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 2. 2023
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 2. 2023
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.od 8. 2. 2023
- 10Prípravné práce k realizácii stavby.od 8. 2. 2023
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 2. 2023
- 12Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 8. 2. 2023
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 8. 2. 2023
- 14Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 2. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55196063
- RÚZ ID
- 2148256
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 2. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat212 476 EUR · rok 2025
- 26. 8. 2025Registrácia platcu DPHSK2121903157
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna