AW1 s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1089 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 56/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 2. 2023
- Sídlo
- Osuského 1632/42, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža19,8 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,9 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť8,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.79netIncome: 1 925revenue: 11 463prevNetIncome: 515.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.63equity: 7 440assets: 86 226
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.37equity: 7 440assets: 86 226
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 089,108validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.76netMargin: 16.79ebitda: 2 265revenue: 11 463
Altman Z''-Score0.51Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.23 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.23 % vs. predchádzajúce 9.19 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.37 % vs. predchádzajúce 1.62 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.17×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.79 % vs. predchádzajúca 53.42 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.63 % vs. predchádzajúca 98.38 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 11463 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +1089 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1089 % na 11 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 16.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 964 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 11 tis. € | 964 € | +11× |
| EBITDA | 2 tis. € | 606 € | +273,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 545 € | +273,8 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 515 € | +273,8 % |
| Aktíva | 86 tis. € | 6 tis. € | +14× |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 6 tis. € | +34,9 % |
- 18. 2. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.6%
- Cudzie zdroje91.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 11 tis. € | 86 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 964 € | 6 tis. € | 6 tis. € | 606 € | 515 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 2. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérovod 18. 2. 2023
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 18. 2. 2023
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 2. 2023
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 2. 2023
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 18. 2. 2023
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 2. 2023
- 7Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 18. 2. 2023
- 8Administratívne službyod 18. 2. 2023
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 2. 2023
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 2. 2023
- 11Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 18. 2. 2023
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 2. 2023
- 13Čistiace a upratovacie službyod 18. 2. 2023
- 14Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 18. 2. 2023
- 15Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 2. 2023
- 16Prevádzkovanie výdajne stravyod 18. 2. 2023
- 17Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 18. 2. 2023
- 18Výroba nápojovod 18. 2. 2023
- 19Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 18. 2. 2023
- 20Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 18. 2. 2023
- 21Výroba potravinárskych výrobkovod 18. 2. 2023
- 22Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 18. 2. 2023
- 23Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 18. 2. 2023
- 24Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 18. 2. 2023
- 25Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 18. 2. 2023
- 26Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 18. 2. 2023
- 27Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 18. 2. 2023
- 28Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 18. 2. 2023
- 29Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 18. 2. 2023
- 30Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 2. 2023
- 31Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 18. 2. 2023
- 32Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 18. 2. 2023
- 33Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 18. 2. 2023
- 34Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 2. 2023
- 35Sťahovacie službyod 18. 2. 2023
- 36Prevádzkovanie úschovníod 18. 2. 2023
- 37Kuriérske službyod 18. 2. 2023
- 38Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 18. 2. 2023
- 39Finančný lízingod 18. 2. 2023
- 40Faktoring a forfaitingod 18. 2. 2023
- 41Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 2. 2023
- 42Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 18. 2. 2023
- 43Služby požičovníod 18. 2. 2023
- 44Verejné obstarávanieod 18. 2. 2023
- 45Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 18. 2. 2023
- 46Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 18. 2. 2023
- 47Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 18. 2. 2023
- 48Prípravné práce k realizácií stavbyod 18. 2. 2023
- 49Záložneod 18. 2. 2023
- 50Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 18. 2. 2023
- 51Prevádzka malých plavidielod 18. 2. 2023
- 52Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 18. 2. 2023
- 53Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 18. 2. 2023
- 54Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 2. 2023
- 55Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 18. 2. 2023
- 56Výroba zdravotníckych pomôcokod 18. 2. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55198228
- RÚZ ID
- 2150950
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 2. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat11 463 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna