Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

N.E.M.O. s.r.o.

aktívna
Ústecko-Orlická 3301/26, 05801, Poprad
podľa §4, registrácia od 1. 1. 2024
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)111 tis. €
427×vs 2023
Zisk (2024)-259 tis. €
626,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)7 tis. €
122,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)97 %
13,8 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-3913.2 %
34×Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 42700 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 16/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (111 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 3 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 97 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
14. 4. 2023
Sídlo
Ústecko-Orlická 3301/26, 05801, Poprad
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-218,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-101,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-3913,2 %
  • Zadlženosť97 %
  • Kapitálová primeranosť2,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (111 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
16/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -232.55
  • netIncome: -258 778
  • revenue: 111 280
  • prevNetIncome: -35 609
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 2.59
  • equity: 6 613
  • assets: 255 699
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 97.41
  • equity: 6 613
  • assets: 255 699
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 42 700
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -218.06
  • netMargin: -232.55
  • ebitda: -242 652
  • revenue: 111 280
Altman Z''-Score-9.10Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.05aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-3.75aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-5.42aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.03presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -101.20 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -101.20 % vs. predchádzajúce -15.62 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 97.41 % vs. predchádzajúce 112.99 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.00×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -232.55 % vs. predchádzajúca -13695.77 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.59 % vs. predchádzajúca -12.99 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -3913 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (6613 €) — nereprezentatívne.
  • Tržby +42700 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 42700 % na 111 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -232.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 260 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby111 tis. €260 €+427×
EBITDA-243 tis. €-34 tis. €−613,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-218 tis. €-31 tis. €−613,6 %
Čistý zisk-259 tis. €-36 tis. €−626,7 %
Aktíva256 tis. €228 tis. €+12,2 %
Vlastné imanie7 tis. €-30 tis. €+122,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 14. 4. 2023Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby