Hora Trade s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 271 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (180 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 3. 2023
- Sídlo
- Starý most 3711/1, 92601, Sereď
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)35,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)39,3 %
- Zadlženosť9 %
- Kapitálová primeranosť90,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.02netIncome: 3 628revenue: 179 596prevNetIncome: 609.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.53equity: 9 238assets: 10 204
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.47equity: 9 238assets: 10 204
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 270.51validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.56netMargin: 2.02ebitda: 4 593revenue: 179 596
Altman Z''-Score15.75Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.57 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 35.55 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 35.55 % vs. predchádzajúce 10.65 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.47 % vs. predchádzajúce 1.89 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 17.60× vs. predchádzajúce 8.48×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.02 % vs. predchádzajúca 1.26 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.53 % vs. predchádzajúca 98.11 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +271 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 271 % na 180 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 91 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 35.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 180 tis. € | 48 tis. € | +270,5 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 717 € | +540,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 645 € | +540,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 609 € | +495,7 % |
| Aktíva | 10 tis. € | 6 tis. € | +78,5 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 6 tis. € | +64,7 % |
- 21. 3. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.5%
- Cudzie zdroje9.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 180 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 48 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 717 € | 609 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 3. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55259227
- RÚZ ID
- 2159092
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 3. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat179 596 EUR · rok 2024
- 1. 5. 2024Registrácia platcu DPHSK2121947696
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna