XYR s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 36 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (119 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 5. 2023
- Sídlo
- Jána Milca 807/1, 01001, Žilina
- EBITDA marža24,3 %
- ROA (návratnosť aktív)4,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,7 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť74,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.41netIncome: 10 026revenue: 119 242prevNetIncome: -13 088
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.44equity: 174 639assets: 234 590
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.56equity: 174 639assets: 234 590
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 22.58revenueYoY: 36.45validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.28netMargin: 8.41ebitda: 28 947revenue: 119 242
Altman Z''-Score5.41Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.47 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.27 % vs. predchádzajúce -9.14 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.56 % vs. predchádzajúce 8.06 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.51× vs. predchádzajúce 0.61×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.41 % vs. predchádzajúca -14.98 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.44 % vs. predchádzajúca 91.94 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 36 % na 119 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 119 tis. € | 87 tis. € | +36,4 % |
| EBITDA | 29 tis. € | -4 tis. € | +834,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 26 tis. € | -4 tis. € | +834,7 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -13 tis. € | +176,6 % |
| Aktíva | 235 tis. € | 143 tis. € | +63,9 % |
| Vlastné imanie | 175 tis. € | 132 tis. € | +32,7 % |
- 12. 5. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.4%
- Cudzie zdroje25.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 119 tis. € | 235 tis. € | 175 tis. € | 29 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 87 tis. € | 143 tis. € | 132 tis. € | -4 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 79 tis. € | 84 tis. € | 75 tis. € | 25 tis. € | 16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 5. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod )od 12. 5. 2023
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 5. 2023
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 5. 2023
- 4Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 12. 5. 2023
- 5Vedenie účtovníctvaod 12. 5. 2023
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 5. 2023
- 7Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 12. 5. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55261035
- RÚZ ID
- 2186841
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 5. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat119 242 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 12. 12. 2023Registrácia platcu DPHSK2121988088