A-STAV group s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (18 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 2. 2023
- Sídlo
- Werferova 6, 04011, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža10,7 %
- ROA (návratnosť aktív)23,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,5 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť95,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.84netIncome: 1 619revenue: 18 309prevNetIncome: 372.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.11equity: 6 619assets: 6 959
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.89equity: 6 619assets: 6 959
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -5.90validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.70netMargin: 8.84ebitda: 1 959revenue: 18 309
Altman Z''-Score24.85Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.93 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 20.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.26 % vs. predchádzajúce 6.84 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.89 % vs. predchádzajúce 1.20 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.63× vs. predchádzajúce 3.58×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.84 % vs. predchádzajúca 1.91 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.11 % vs. predchádzajúca 98.80 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 18309 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 6 % na 18 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 23.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 18 tis. € | 19 tis. € | −5,9 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 439 € | +346,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 395 € | +346,2 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 372 € | +335,2 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 5 tis. € | +28,0 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 5 tis. € | +23,2 % |
- 23. 2. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.1%
- Cudzie zdroje4.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 18 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 19 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 439 € | 372 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 2. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb osobného charakteruod 23. 2. 2023
- 2Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 23. 2. 2023
- 3Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 23. 2. 2023
- 4Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 23. 2. 2023
- 5Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 23. 2. 2023
- 6Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 23. 2. 2023
- 7Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 23. 2. 2023
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 2. 2023
- 9Administratívne službyod 23. 2. 2023
- 10Čistiace a upratovacie službyod 23. 2. 2023
- 11Informačná činnosťod 23. 2. 2023
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 23. 2. 2023
- 13Služby požičovníod 23. 2. 2023
- 14Dizajnérske činnostiod 23. 2. 2023
- 15Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 2. 2023
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 2. 2023
- 17Vedenie účtovníctvaod 23. 2. 2023
- 18Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 23. 2. 2023
- 19Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 23. 2. 2023
- 20Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 2. 2023
- 21Faktoring a forfaitingod 23. 2. 2023
- 22Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 23. 2. 2023
- 23Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 2. 2023
- 24Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 23. 2. 2023
- 25Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 23. 2. 2023
- 26Prevádzkovanie výdajne stravyod 23. 2. 2023
- 27Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 23. 2. 2023
- 28Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 23. 2. 2023
- 29Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 23. 2. 2023
- 30Kuriérske službyod 23. 2. 2023
- 31Sťahovacie službyod 23. 2. 2023
- 32Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 2. 2023
- 33Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 2. 2023
- 34Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 23. 2. 2023
- 35Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 23. 2. 2023
- 36Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 2. 2023
- 37Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 2. 2023
- 38Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 23. 2. 2023
- 39Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 2. 2023
- 40Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 23. 2. 2023
- 41Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 23. 2. 2023
- 42Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 23. 2. 2023
- 43Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 23. 2. 2023
- 44Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 23. 2. 2023
- 45Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 23. 2. 2023
- 46Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 23. 2. 2023
- 47Výroba nápojovod 23. 2. 2023
- 48Murárstvood 23. 2. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55261094
- RÚZ ID
- 2150666
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 2. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat19 456 EUR · rok 2023