HERDON s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 94 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (121 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 4. 2023
- Sídlo
- Kukučínova 22, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža11,3 %
- ROA (návratnosť aktív)24,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,9 %
- Zadlženosť35 %
- Kapitálová primeranosť65,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.95netIncome: 10 791revenue: 120 546prevNetIncome: 14 441
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 65.00equity: 29 240assets: 44 988
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.00equity: 29 240assets: 44 988
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -58.84revenueYoY: -93.87validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.34netMargin: 8.95ebitda: 13 666revenue: 120 546
Altman Z''-Score6.72Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.95 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.99 % vs. predchádzajúce 5.49 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.00 % vs. predchádzajúce 92.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.68× vs. predchádzajúce 7.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.95 % vs. predchádzajúca 0.73 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 65.00 % vs. predchádzajúca 7.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 83 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 94 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 9.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 65 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 24.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 121 tis. € | 2,0 mil. € | −93,9 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 19 tis. € | −27,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | 17 tis. € | −27,8 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | 14 tis. € | −25,3 % |
| Aktíva | 45 tis. € | 263 tis. € | −82,9 % |
| Vlastné imanie | 29 tis. € | 18 tis. € | +58,5 % |
- 28. 4. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie65.0%
- Cudzie zdroje35.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 121 tis. € | 45 tis. € | 29 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,0 mil. € | 263 tis. € | 18 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 711 tis. € | 476 tis. € | 4 tis. € | -565 € | -992 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 4. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 4. 2023
- 2Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 4. 2023
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 4. 2023
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 4. 2023
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 28. 4. 2023
- 6Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 28. 4. 2023
- 7Vedenie účtovníctvaod 28. 4. 2023
- 8Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 28. 4. 2023
- 9Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 28. 4. 2023
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 4. 2023
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 4. 2023
- 12Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 28. 4. 2023
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 4. 2023
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 4. 2023
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 4. 2023
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 4. 2023
- 17Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 28. 4. 2023
- 18Čistiace a upratovacie službyod 28. 4. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55416446
- RÚZ ID
- 2185195
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 4. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 967 279 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 10. 5. 2023Registrácia platcu DPHSK2121979343