Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Rybareni SK/CZ s. r. o.

aktívna
200, 03211, Svätý Kríž
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)42 tis. €
4,5 %vs 2023
Zisk (2024)3 tis. €
44,1 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)3 tis. €
44,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)
ROE (2024)100.3 %
0,3 %Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +4.5 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 40/100

Profil firmy vykazuje viacero priemerných až slabých ukazovateľov.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (42 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 8 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 4. 2023
Sídlo
200, 03211, Svätý Kríž
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža11,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)
  • ROE (návratnosť vlastného imania)100,3 %
  • Zadlženosť
  • Kapitálová primeranosť

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (42 tis. €), je zisková.
40/ 100Slabá
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 8.37
  • netIncome: 3 496
  • revenue: 41 780
  • prevNetIncome: 6 251
Kapitál10 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio:
  • equity: 3 484
  • assets: -4 852
Zadlženosť10 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio:
  • equity: 3 484
  • assets: -4 852
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 4.49
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 11.92
  • netMargin: 8.37
  • ebitda: 4 981
  • revenue: 41 780
Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.
    nedostupné
  • ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.37 % vs. predchádzajúca 15.63 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 132 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE 100 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (3484 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 41780 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 8.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby42 tis. €40 tis. €+4,5 %
EBITDA5 tis. €6 tis. €−22,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €6 tis. €−22,5 %
Čistý zisk3 tis. €6 tis. €−44,1 %
Aktíva-5 tis. €15 tis. €−131,9 %
Vlastné imanie3 tis. €6 tis. €−44,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 4. 2023Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby