Domorakbau s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 548 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 3 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 5. 2023
- Sídlo
- Veľká okružná 17, 01001, Žilina
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)5,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)61,5 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť8,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.779netIncome: 8 548revenue: 1 097 024prevNetIncome: 341.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.92equity: 13 889assets: 155 727
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.08equity: 13 889assets: 155 727
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 548.42validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.82netMargin: 0.779ebitda: 52 865revenue: 1 097 024
Altman Z''-Score2.40Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.94 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.49 % vs. predchádzajúce 0.56 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.08 % vs. predchádzajúce 91.18 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.04× vs. predchádzajúce 2.79×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.78 % vs. predchádzajúca 0.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.92 % vs. predchádzajúca 8.82 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +548 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 548 % na 1.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 548 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 169 tis. € | +548,4 % |
| EBITDA | 53 tis. € | 1 tis. € | +41× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 48 tis. € | 1 tis. € | +41× |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 341 € | +24× |
| Aktíva | 156 tis. € | 61 tis. € | +157,1 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 5 tis. € | +160,0 % |
- 27. 5. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.9%
- Cudzie zdroje91.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 156 tis. € | 14 tis. € | 53 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 169 tis. € | 61 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 341 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 5. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 12. 2023
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 12. 2023
- 3Vedenie účtovníctvaod 16. 12. 2023
- 4Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 16. 12. 2023
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 5. 2023
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 5. 2023
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 5. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55473644
- RÚZ ID
- 2183618
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 5. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 097 024 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 27. 10. 2023Registrácia platcu DPHSK2121999594