ParkDots s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 3 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (2,1 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 5. 2023
- Sídlo
- Pribinova 40, 81109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-58,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-36,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1443,7 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -74.28netIncome: -1 570 434revenue: 2 114 209prevNetIncome: -1 723 079
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.52equity: 108 782assets: 4 317 907
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.48equity: 108 782assets: 4 317 907
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 116.70revenueYoY: 27.10validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -58.33netMargin: -74.28ebitda: -1 233 163revenue: 2 114 209
Altman Z''-Score-4.52Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.97 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -36.37 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -36.37 % vs. predchádzajúce -51.49 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.48 % vs. predchádzajúce 129.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.50×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -74.28 % vs. predchádzajúca -103.59 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.52 % vs. predchádzajúca -29.78 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 27 % na 2.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -74.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,1 mil. € | 1,7 mil. € | +27,1 % |
| EBITDA | -1,2 mil. € | -1,5 mil. € | +17,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -1,1 mil. € | -1,3 mil. € | +17,5 % |
| Čistý zisk | -1,6 mil. € | -1,7 mil. € | +8,9 % |
| Aktíva | 4,3 mil. € | 3,3 mil. € | +29,0 % |
| Vlastné imanie | 109 tis. € | -997 tis. € | +110,9 % |
- 27. 5. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.5%
- Cudzie zdroje97.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,1 mil. € | 4,3 mil. € | 109 tis. € | -1,2 mil. € | -1,6 mil. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,7 mil. € | 3,3 mil. € | -997 tis. € | -1,5 mil. € | -1,7 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 450 tis. € | 1,9 mil. € | 726 tis. € | -589 tis. € | -640 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 5. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 5. 2023 → 18. 7. 2023
Sigma services s.r.o.
- Zmena sídla27. 5. 2023 → 9. 11. 2023
Bajkalská 28, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 5. 2023
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 27. 5. 2023
- 3Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 27. 5. 2023
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 5. 2023
- 5Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno- hospodárskej povahyod 27. 5. 2023
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 5. 2023
- 7Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 27. 5. 2023
- 8Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 5. 2023
- 9Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 27. 5. 2023
- 10Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 27. 5. 2023
- 11Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 27. 5. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55477232
- RÚZ ID
- 2175244
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 5. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 114 209 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 30. 6. 2023Registrácia platcu DPHSK2122004291
- 27. 5. 2023Zmena obchodného mena→ Sigma services s.r.o.
- 27. 5. 2023Zmena sídlaBajkalská 28, Bratislava - mestská časť Ružinov