SGK s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 60 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 3 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje malé tržby (8 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 7. 2023
- Sídlo
- Nám. 1.mája 66/23, 90301, Senec
- EBITDA marža100,0 %
- ROA (návratnosť aktív)39,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)42,2 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť93,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 84.91netIncome: 6 725revenue: 7 920prevNetIncome: 4 199
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.06equity: 15 924assets: 17 111
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.94equity: 15 924assets: 17 111
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 60.32validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 100.00netMargin: 84.91ebitda: 7 920revenue: 7 920
Altman Z''-Score20.64Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 14.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 39.30 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 39.30 % vs. predchádzajúce 42.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.94 % vs. predchádzajúce 7.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.46× vs. predchádzajúce 0.50×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 84.91 % vs. predchádzajúca 85.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.06 % vs. predchádzajúca 92.55 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 7920 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 60 % na 7920 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 84.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.85 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 100.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 8 tis. € | 5 tis. € | +60,3 % |
| EBITDA | 8 tis. € | 5 tis. € | +60,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 4 tis. € | +60,3 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 4 tis. € | +60,2 % |
| Aktíva | 17 tis. € | 10 tis. € | +72,1 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 9 tis. € | +73,1 % |
- 28. 7. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.1%
- Cudzie zdroje6.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 8 tis. € | 17 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 5 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 7. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 28. 7. 2023
- 2Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 28. 7. 2023
- 3Výkon činnosti stavbyvedúcehood 28. 7. 2023
- 4Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb – elektrotechnická časťod 28. 7. 2023
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 7. 2023
- 6Čistiace a upratovacie službyod 28. 7. 2023
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 7. 2023
- 8Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 28. 7. 2023
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 7. 2023
- 10Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 28. 7. 2023
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 28. 7. 2023
- 12Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 28. 7. 2023
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 7. 2023
- 14Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 28. 7. 2023
- 15Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 28. 7. 2023
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 7. 2023
- 17Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných a športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 28. 7. 2023
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 7. 2023
- 19Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 7. 2023
- 20Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 28. 7. 2023
- 21Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 28. 7. 2023
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 7. 2023
- 23Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 28. 7. 2023
- 24Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 28. 7. 2023
- 25Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 28. 7. 2023
- 26Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 7. 2023
- 27Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 28. 7. 2023
- 28Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 28. 7. 2023
- 29Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 28. 7. 2023
- 30Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 28. 7. 2023
- 31Verejné obstarávanieod 28. 7. 2023
- 32Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 28. 7. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55540392
- RÚZ ID
- 2204619
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 7. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat7 920 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna