Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

YANE_TAR s. r. o.

aktívna
Krušovská 1645/10, 95501, Topoľčany
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)2 tis. €
108,0 %vs 2023
Zisk (2024)-300 €
201,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)5 tis. €
5,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)6 %
62,4 %Nízkavs 2023
ROE (2024)-6.0 %
207,4 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 108 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Krátka história

Firma vznikla pred 3 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 94 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 6 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
20. 6. 2023
Sídlo
Krušovská 1645/10, 95501, Topoľčany
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)-5,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-6,0 %
  • Zadlženosť6 %
  • Kapitálová primeranosť93,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je dlhodobo stratová.
65/ 100Silná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -15.01
  • netIncome: -300.00
  • revenue: 1 999
  • prevNetIncome: 296.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 93.63
  • equity: 4 996
  • assets: 5 336
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 6.37
  • equity: 4 996
  • assets: 5 336
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 108.01
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.70
  • netMargin: -15.01
  • ebitda: 54.00
  • revenue: 1 999
Altman Z''-Score17.33Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.84aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.00aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.06aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0515.43presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -5.62 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.62 % vs. predchádzajúce 4.64 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 6.37 % vs. predchádzajúce 16.93 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.37× vs. predchádzajúce 0.15×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -15.01 % vs. predchádzajúca 30.80 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.63 % vs. predchádzajúca 83.07 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 1999 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 108 % na 1999 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -15.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 961 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby2 tis. €961 €+108,0 %
EBITDA54 €348 €−84,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)49 €313 €−84,5 %
Čistý zisk-300 €296 €−201,4 %
Aktíva5 tis. €6 tis. €−16,3 %
Vlastné imanie5 tis. €5 tis. €−5,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 20. 6. 2023Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby