MT FORESTRY s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 190 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje malé tržby (31 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 11. 2023
- Sídlo
- 63, 08635, Becherov
- EBITDA marža30,2 %
- ROA (návratnosť aktív)40,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)95,6 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.66netIncome: 7 901revenue: 30 796prevNetIncome: 365.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.91equity: 8 266assets: 19 725
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.09equity: 8 266assets: 19 725
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 189.71validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.19netMargin: 25.66ebitda: 9 296revenue: 30 796
Altman Z''-Score5.64Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 40.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 40.06 % vs. predchádzajúce 3.50 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.09 % vs. predchádzajúce 96.50 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.56× vs. predchádzajúce 1.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.66 % vs. predchádzajúca 3.43 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.91 % vs. predchádzajúca 3.50 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 30796 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 190 % na 31 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 25.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 31 tis. € | 11 tis. € | +189,7 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 430 € | +21× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 387 € | +21× |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 365 € | +21× |
| Aktíva | 20 tis. € | 10 tis. € | +89,1 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 365 € | +22× |
- 14. 11. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.9%
- Cudzie zdroje58.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 31 tis. € | 20 tis. € | 8 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 11 tis. € | 10 tis. € | 365 € | 430 € | 365 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 11. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 14. 11. 2023
- 2Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 14. 11. 2023
- 3Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 14. 11. 2023
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 11. 2023
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 11. 2023
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 11. 2023
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 11. 2023
- 8Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 14. 11. 2023
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 11. 2023
- 10Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 11. 2023
- 11Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 14. 11. 2023
- 12Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 14. 11. 2023
- 13Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 14. 11. 2023
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 11. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55849962
- RÚZ ID
- 2233464
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 11. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat30 796 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna