Peter Gaňa - Počítače, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 3 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (151 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 11. 2023
- Sídlo
- Stanislava Bíroša 373/4, 01401, Bytča
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)2,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)35,7 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.48netIncome: 3 763revenue: 151 435prevNetIncome: 2 946
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.65equity: 10 548assets: 158 716
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.35equity: 10 548assets: 158 716
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5 403,363revenueYoY: -14.60validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.10netMargin: 2.48ebitda: 3 176revenue: 151 435
Altman Z''-Score0.46Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.37 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.37 % vs. predchádzajúce 1.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.35 % vs. predchádzajúce 96.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.95× vs. predchádzajúce 0.80×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.48 % vs. predchádzajúca 1.66 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.65 % vs. predchádzajúca 3.60 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 151 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 151 tis. € | 177 tis. € | −14,6 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 39 tis. € | −91,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 35 tis. € | −91,8 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 3 tis. € | +27,7 % |
| Aktíva | 159 tis. € | 222 tis. € | −28,4 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 8 tis. € | +32,2 % |
- 1. 11. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.6%
- Cudzie zdroje93.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 151 tis. € | 159 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 177 tis. € | 222 tis. € | 8 tis. € | 39 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 50 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 50 € | 32 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 11. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie technickej činnosti v rozsahu podľa § 7 ods. 1 zákona č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti - projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich monitorovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 17. 7. 2024
- 2Opravy vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 30. 5. 2024
- 3Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 30. 5. 2024
- 4Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 30. 5. 2024
- 5Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 30. 5. 2024
- 6Oprava vyhradených technických zariadení elektrických v rozsahu oprava a údržba, rekonštrukcia, montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky v rozsahu E2 technické zariadenie elektrické s napätím do 1000 V vrátane bleskozvoduod 30. 5. 2024
- 7Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 30. 5. 2024
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 11. 2023
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 11. 2023
- 10Verejné obstarávanieod 1. 11. 2023
- 11Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 1. 11. 2023
- 12Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 1. 11. 2023
- 13Čistiace a upratovacie službyod 1. 11. 2023
- 14Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 1. 11. 2023
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 11. 2023
- 16Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 1. 11. 2023
- 17Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 1. 11. 2023
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 11. 2023
- 19Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 11. 2023
- 20Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 11. 2023
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 1. 11. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55857639
- RÚZ ID
- 2233706
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 11. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat177 332 EUR · rok 2024
- 1. 1. 2024Registrácia platcu DPHSK2122102873
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna