Policy Insights s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 5181 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (237 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 11. 2023
- Sídlo
- Velehradská 927/7, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža78,3 %
- ROA (návratnosť aktív)69,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,5 %
- Zadlženosť27 %
- Kapitálová primeranosť73,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 62.85netIncome: 149 037revenue: 237 133prevNetIncome: 3 665
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 73.14equity: 157 703assets: 215 622
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 26.86equity: 157 703assets: 215 622
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 5 181,359validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 78.27netMargin: 62.85ebitda: 185 605revenue: 237 133
Altman Z''-Score11.52Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.86 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 69.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 69.12 % vs. predchádzajúce 38.62 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 26.86 % vs. predchádzajúce 8.69 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.10× vs. predchádzajúce 0.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 62.85 % vs. predchádzajúca 81.63 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 73.14 % vs. predchádzajúca 91.31 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +5181 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 5181 % na 237 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 62.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.63 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 78.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 237 tis. € | 4 tis. € | +52× |
| EBITDA | 186 tis. € | 4 tis. € | +42× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 167 tis. € | 4 tis. € | +42× |
| Čistý zisk | 149 tis. € | 4 tis. € | +40× |
| Aktíva | 216 tis. € | 9 tis. € | +22× |
| Vlastné imanie | 158 tis. € | 9 tis. € | +17× |
- 21. 11. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie73.1%
- Cudzie zdroje26.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 237 tis. € | 216 tis. € | 158 tis. € | 186 tis. € | 149 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 11. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Verejné obstarávanieod 21. 11. 2023
- 2Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 11. 2023
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 11. 2023
- 4Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno- hospodárskej povahyod 21. 11. 2023
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 11. 2023
- 6Poskytovanie služieb osobného charakteruod 21. 11. 2023
- 7Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 21. 11. 2023
- 8Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 21. 11. 2023
- 9Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 21. 11. 2023
- 10Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 21. 11. 2023
- 11Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 21. 11. 2023
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 11. 2023
- 13Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 21. 11. 2023
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 11. 2023
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 11. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55883494
- RÚZ ID
- 2236667
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 11. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat237 133 EUR · rok 2024
- 15. 4. 2024Registrácia platcu DPHSK2122118757
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna