SAG Properties, s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Skóre 39/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 12. 2023
- Sídlo
- Harmónia 3032, 90001, Modra
- EBITDA marža-10,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,9 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -78.20netIncome: -37 535revenue: 48 000prevNetIncome: -3 414
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.20equity: 968 050assets: 1 967 513
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.80equity: 968 050assets: 1 967 513
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -10.35netMargin: -78.20ebitda: -4 968revenue: 48 000
Altman Z''-Score1.90Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.91 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.91 % vs. predchádzajúce -0.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.80 % vs. predchádzajúce 77.52 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.20 % vs. predchádzajúca 22.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 48 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -78.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 48 tis. € | — | — |
| EBITDA | -5 tis. € | -500 € | −893,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -4 tis. € | -450 € | −893,6 % |
| Čistý zisk | -38 tis. € | -3 tis. € | −999,4 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 2,0 mil. € | −2,1 % |
| Vlastné imanie | 968 tis. € | 452 tis. € | +114,4 % |
- 1. 12. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.2%
- Cudzie zdroje50.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 48 tis. € | 2,0 mil. € | 968 tis. € | -5 tis. € | -38 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 2,0 mil. € | 452 tis. € | -500 € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 12. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 12. 2023
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 12. 2023
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 1. 12. 2023
- 4Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 1. 12. 2023
- 5Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 1. 12. 2023
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 12. 2023
- 7Správa vlastného majetkuod 1. 12. 2023
- 8Nadobúdanie a správa účasti v obchodných spoločnostiach (holdingová činnosť)od 1. 12. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55921621
- RÚZ ID
- 2243645
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 12. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat48 000 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna