VÝŤAHY PERMAR s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (277 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 12. 2023
- Sídlo
- Zárieč-Keblov 53, 01332, Svederník
- EBITDA marža11,3 %
- ROA (návratnosť aktív)7,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,5 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť54,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.49netIncome: 6 915revenue: 277 196prevNetIncome: 38 675
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.41equity: 51 348assets: 94 365
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.59equity: 51 348assets: 94 365
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1 022,489revenueYoY: -1.55validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.34netMargin: 2.49ebitda: 31 432revenue: 277 196
Altman Z''-Score5.83Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.90 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.33 % vs. predchádzajúce 20.51 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.59 % vs. predchádzajúce 76.43 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.94× vs. predchádzajúce 1.49×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.49 % vs. predchádzajúca 13.74 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.41 % vs. predchádzajúca 23.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 50 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 277 tis. € | 282 tis. € | −1,6 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 64 tis. € | −50,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 57 tis. € | −50,7 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 39 tis. € | −82,1 % |
| Aktíva | 94 tis. € | 189 tis. € | −50,0 % |
| Vlastné imanie | 51 tis. € | 44 tis. € | +15,6 % |
- 7. 12. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.4%
- Cudzie zdroje45.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 277 tis. € | 94 tis. € | 51 tis. € | 31 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 282 tis. € | 189 tis. € | 44 tis. € | 64 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 66 tis. € | 6 tis. € | 926 € | 758 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 12. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55926959
- RÚZ ID
- 2243271
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 12. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat281 568 EUR · rok 2024
- 1. 1. 2024Registrácia platcu DPHSK2122128470
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna