CarLipi, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (294 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 12. 2023
- Sídlo
- Mirka Nešpora 61, 08001, Prešov
- EBITDA marža3,9 %
- ROA (návratnosť aktív)10,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,7 %
- Zadlženosť60 %
- Kapitálová primeranosť40,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.40netIncome: 7 046revenue: 293 791prevNetIncome: 23 585
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.20equity: 26 427assets: 65 742
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.80equity: 26 427assets: 65 742
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 23.39validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.93netMargin: 2.40ebitda: 11 554revenue: 293 791
Altman Z''-Score4.01Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.79 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.72 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.72 % vs. predchádzajúce 38.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.80 % vs. predchádzajúce 53.82 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.47× vs. predchádzajúce 3.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.40 % vs. predchádzajúca 9.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.20 % vs. predchádzajúca 46.18 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 294 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 10.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 294 tis. € | 238 tis. € | +23,4 % |
| EBITDA | 12 tis. € | 32 tis. € | −64,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 29 tis. € | −64,1 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 24 tis. € | −70,1 % |
| Aktíva | 66 tis. € | 61 tis. € | +7,1 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 28 tis. € | −6,7 % |
- 22. 12. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.2%
- Cudzie zdroje59.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 294 tis. € | 66 tis. € | 26 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 238 tis. € | 61 tis. € | 28 tis. € | 32 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -250 € | -250 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 12. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55939821
- RÚZ ID
- 2257825
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 12. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat293 791 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 15. 9. 2024Registrácia platcu DPHSK2122145652
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna