Slovak Telekom Infra, a.s.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje významné tržby (14,8 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 10. 2. 2024
- Sídlo
- Bajkalská 28, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža46,1 %
- ROA (návratnosť aktív)9,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,9 %
- Zadlženosť42 %
- Kapitálová primeranosť58,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 31.78netIncome: 4 707 579revenue: 14 813 540prevNetIncome: —
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.24equity: 29 601 385assets: 50 825 934
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.76equity: 29 601 385assets: 50 825 934
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 46.13netMargin: 31.78ebitda: 6 833 192revenue: 14 813 540
Altman Z''-Score4.33Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.95 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Bez medziročného porovnania — skóre vychádza len z aktuálneho obdobia.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) — bez dostatočnej histórie použitý fallback 0.5 × Equity Ratio.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 14.8 mil. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 31.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.32 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 46.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 |
|---|---|
| Tržby | 14,8 mil. € |
| EBITDA | 6,8 mil. € |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6,1 mil. € |
| Čistý zisk | 4,7 mil. € |
| Aktíva | 50,8 mil. € |
| Vlastné imanie | 29,6 mil. € |
- 10. 2. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.2%
- Cudzie zdroje41.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 14,8 mil. € | 50,8 mil. € | 29,6 mil. € | 6,8 mil. € | 4,7 mil. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 2. 2024
akciová spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom bytových a nebytových priestorov, pri ktorom sa popri prenájme neposkytujú iné než základné služby spojené s prenájmomod 24. 5. 2024
- 2poskytovanie verejných elektronických komunikačných sietí na základe všeobecného povolenia podľa § 10 zákona č. 452/2021 Z.z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisovod 24. 5. 2024
- 3poskytovanie verejných elektronických komunikačných služieb na základe všeobecného povolenia podľa § 10 zákona č. 452/2021 Z.z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisovod 24. 5. 2024
- 4zriaďovanie verejných optických sietíod 24. 5. 2024
- 5zriaďovanie verejných bezdrôtových rádiových sietíod 24. 5. 2024
- 6poskytovanie verejných služieb prenosu dátod 24. 5. 2024
- 7poskytovanie verejných služieb prenájmu okruhovod 24. 5. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56072431
- RÚZ ID
- 2267592
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 2. 2024Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat14 813 540 EUR · rok 2024
- 1. 6. 2024Registrácia platcu DPHSK2122175121