abanor s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 833 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 4. 2024
- Sídlo
- 45, 98044, Abovce
- EBITDA marža83,5 %
- ROA (návratnosť aktív)50,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)67,1 %
- Zadlženosť25 %
- Kapitálová primeranosť74,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 76.21netIncome: 11 524revenue: 15 121prevNetIncome: 663.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.75equity: 17 187assets: 22 993
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.25equity: 17 187assets: 22 993
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 832.82validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 83.49netMargin: 76.21ebitda: 12 625revenue: 15 121
Altman Z''-Score9.44Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.47 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 50.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 50.12 % vs. predchádzajúce 11.47 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.25 % vs. predchádzajúce 2.02 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.66× vs. predchádzajúce 0.28×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 76.21 % vs. predchádzajúca 40.90 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.75 % vs. predchádzajúca 97.98 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 15121 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +833 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 833 % na 15 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 76.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.76 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 83.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 75 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 15 tis. € | 2 tis. € | +832,8 % |
| EBITDA | 13 tis. € | 780 € | +15× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 702 € | +15× |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 663 € | +16× |
| Aktíva | 23 tis. € | 6 tis. € | +297,8 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 6 tis. € | +203,5 % |
- 1. 4. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.7%
- Cudzie zdroje25.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 15 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 780 € | 663 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 4. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 1. 4. 2024
- 2Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 1. 4. 2024
- 3Výroba počítačových elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 1. 4. 2024
- 4Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 1. 4. 2024
- 5Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 1. 4. 2024
- 6Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 1. 4. 2024
- 7Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 1. 4. 2024
- 8Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 1. 4. 2024
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 4. 2024
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 4. 2024
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 4. 2024
- 12Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 4. 2024
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 4. 2024
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 4. 2024
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 4. 2024
- 16Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 1. 4. 2024
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 4. 2024
- 18Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno – hospodárskej povahyod 1. 4. 2024
- 19Verejné obstarávanieod 1. 4. 2024
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 4. 2024
- 21Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 4. 2024
- 22Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 4. 2024
- 23Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 1. 4. 2024
- 24Čistiace a upratovacie službyod 1. 4. 2024
- 25Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 1. 4. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56103484
- RÚZ ID
- 2284021
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 4. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat15 121 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna