TEOMI s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 247 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (306 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2024
- Sídlo
- Nádražná 486/16, 92041, Leopoldov
- EBITDA marža14,9 %
- ROA (návratnosť aktív)28,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,8 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť76,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.21netIncome: 34 293revenue: 305 897prevNetIncome: 53 844
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.30equity: 93 137assets: 122 062
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.70equity: 93 137assets: 122 062
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 247.06validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.86netMargin: 11.21ebitda: 45 442revenue: 305 897
Altman Z''-Score9.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.09 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.09 % vs. predchádzajúce 65.06 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.70 % vs. predchádzajúce 28.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.51× vs. predchádzajúce 1.06×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.21 % vs. predchádzajúca 61.09 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.30 % vs. predchádzajúca 71.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +247 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 247 % na 306 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 28.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 306 tis. € | 88 tis. € | +247,1 % |
| EBITDA | 45 tis. € | 68 tis. € | −33,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 41 tis. € | 61 tis. € | −33,3 % |
| Čistý zisk | 34 tis. € | 54 tis. € | −36,3 % |
| Aktíva | 122 tis. € | 83 tis. € | +47,5 % |
| Vlastné imanie | 93 tis. € | 59 tis. € | +58,3 % |
- 1. 3. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.3%
- Cudzie zdroje23.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 306 tis. € | 122 tis. € | 93 tis. € | 45 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 88 tis. € | 83 tis. € | 59 tis. € | 68 tis. € | 54 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 3. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 3. 2024
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 3. 2024
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 3. 2024
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 3. 2024
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 1. 3. 2024
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 1. 3. 2024
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 3. 2024
- 8Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 1. 3. 2024
- 9Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 3. 2024
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 1. 3. 2024
- 11Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 3. 2024
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 3. 2024
- 13Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 1. 3. 2024
- 14Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 3. 2024
- 15Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 1. 3. 2024
- 16Čistiace a upratovacie službyod 1. 3. 2024
- 17Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 1. 3. 2024
- 18Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 3. 2024
- 19Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 3. 2024
- 20Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 1. 3. 2024
- 21Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 1. 3. 2024
- 22Poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 3. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56105118
- RÚZ ID
- 2277702
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat305 897 EUR · rok 2025
- 26. 5. 2025Registrácia platcu DPHSK2122202698
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna