PRIBOT s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 234 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 3. 2024
- Sídlo
- Kukučínova 224, 01701, Považská Bystrica
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)13,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)85,4 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.95netIncome: 95 140revenue: 1 922 642prevNetIncome: 11 263
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.12equity: 111 404assets: 691 077
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.88equity: 111 404assets: 691 077
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 234.03validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.49netMargin: 4.95ebitda: 124 846revenue: 1 922 642
Altman Z''-Score2.05Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.77 % vs. predchádzajúce 12.53 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.88 % vs. predchádzajúce 81.91 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.78× vs. predchádzajúce 6.40×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.95 % vs. predchádzajúca 1.96 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.12 % vs. predchádzajúca 18.09 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +234 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 234 % na 1.9 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 13.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,9 mil. € | 576 tis. € | +234,0 % |
| EBITDA | 125 tis. € | 15 tis. € | +714,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 112 tis. € | 14 tis. € | +714,1 % |
| Čistý zisk | 95 tis. € | 11 tis. € | +744,7 % |
| Aktíva | 691 tis. € | 90 tis. € | +668,7 % |
| Vlastné imanie | 111 tis. € | 16 tis. € | +585,0 % |
- 6. 3. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.1%
- Cudzie zdroje83.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,9 mil. € | 691 tis. € | 111 tis. € | 125 tis. € | 95 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 576 tis. € | 90 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 3. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla6. 3. 2024 → 12. 3. 2026
Veľká okružná 17, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56120966
- RÚZ ID
- 2275693
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 3. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 922 642 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 4. 2024Registrácia platcu DPHSK2122207912
- 6. 3. 2024Zmena sídlaVeľká okružná 17, Žilina