TREVOS SLOVAKIA, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 166 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (617 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 3. 2024
- Sídlo
- Borinka 49, 90032, Borinka
- EBITDA marža19,5 %
- ROA (návratnosť aktív)42,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)85,3 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť49,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.91netIncome: 85 825revenue: 617 024prevNetIncome: 9 834
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.75equity: 100 659assets: 202 348
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.25equity: 100 659assets: 202 348
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 166.05validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.48netMargin: 13.91ebitda: 120 221revenue: 617 024
Altman Z''-Score6.95Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 42.41 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 42.41 % vs. predchádzajúce 8.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.25 % vs. predchádzajúce 86.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.05× vs. predchádzajúce 2.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.91 % vs. predchádzajúca 4.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.75 % vs. predchádzajúca 13.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 166 % na 617 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 50 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 42.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 617 tis. € | 232 tis. € | +166,1 % |
| EBITDA | 120 tis. € | 18 tis. € | +570,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 108 tis. € | 16 tis. € | +570,2 % |
| Čistý zisk | 86 tis. € | 10 tis. € | +772,7 % |
| Aktíva | 202 tis. € | 111 tis. € | +81,8 % |
| Vlastné imanie | 101 tis. € | 15 tis. € | +578,6 % |
- 19. 3. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.7%
- Cudzie zdroje50.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 617 tis. € | 202 tis. € | 101 tis. € | 120 tis. € | 86 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 232 tis. € | 111 tis. € | 15 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 3. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 3. 2024
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 19. 3. 2024
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 3. 2024
- 4Reklamné a marketingové, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 3. 2024
- 5Administratívne práceod 19. 3. 2024
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 3. 2024
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 3. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56130490
- RÚZ ID
- 2278311
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 3. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat617 024 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 2. 5. 2024Registrácia platcu DPHSK2122216998