Columbi s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 175 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje malé tržby (44 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 4. 2024
- Sídlo
- Južná trieda 4B, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža33,8 %
- ROA (návratnosť aktív)50,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,4 %
- Zadlženosť11 %
- Kapitálová primeranosť88,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 33.78netIncome: 14 767revenue: 43 720prevNetIncome: 7 539
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.82equity: 26 175assets: 29 469
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.18equity: 26 175assets: 29 469
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 175.49validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 33.78netMargin: 33.78ebitda: 14 767revenue: 43 720
Altman Z''-Score15.42Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 8.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 50.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 50.11 % vs. predchádzajúce 42.03 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.18 % vs. predchádzajúce 30.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.48× vs. predchádzajúce 0.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 33.78 % vs. predchádzajúca 47.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.82 % vs. predchádzajúca 69.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 43720 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 175 % na 44 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 33.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.34 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 33.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 89 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 44 tis. € | 16 tis. € | +175,5 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 8 tis. € | +95,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 7 tis. € | +95,9 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 8 tis. € | +95,9 % |
| Aktíva | 29 tis. € | 18 tis. € | +64,3 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 13 tis. € | +108,7 % |
- 3. 4. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.8%
- Cudzie zdroje11.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 44 tis. € | 29 tis. € | 26 tis. € | 15 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 16 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 4. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 4. 2024 → 18. 4. 2024
7-KE-28 s. r. o.
- Zmena sídla3. 4. 2024 → 18. 4. 2024
Jenisejská 2441/45A, Košice - mestská časť Nad jazerom
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 16. 4. 2026
- 2Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 16. 4. 2026
- 3Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 16. 4. 2026
- 4Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 16. 4. 2026
- 5Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 16. 4. 2026
- 6Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 16. 4. 2026
- 7Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 16. 4. 2026
- 8Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 16. 4. 2026
- 9Verejné obstarávanieod 16. 4. 2026
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 16. 4. 2026
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 4. 2024
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 4. 2024
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 4. 2024
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 4. 2024
- 15Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 3. 4. 2024
- 16Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 3. 4. 2024
- 17Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 3. 4. 2024
- 18Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 3. 4. 2024
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 4. 2024
- 20Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 3. 4. 2024
- 21Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 3. 4. 2024
- 22Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 3. 4. 2024
- 23Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 3. 4. 2024
- 24Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 3. 4. 2024
- 25Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 3. 4. 2024
- 26Poskytovanie služieb osobného charakteruod 3. 4. 2024
- 27Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 3. 4. 2024
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 4. 2024
- 29Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 4. 2024
- 30Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 4. 2024
- 31Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 3. 4. 2024
- 32Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 3. 4. 2024
- 33Čistiace a upratovacie službyod 3. 4. 2024
- 34Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 4. 2024
- 35Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 4. 2024
- 36Vedenie účtovníctvaod 3. 4. 2024
- 37Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 4. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56186363
- RÚZ ID
- 2282673
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 4. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat43 720 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 3. 4. 2024Zmena obchodného mena→ 7-KE-28 s. r. o.
- 3. 4. 2024Zmena sídlaJenisejská 2441/45A, Košice - mestská časť Nad jazerom