Welders Elite, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 34352 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (2,0 mil. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 4. 2024
- Sídlo
- Osadná 2, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža-1,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-11,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-18,7 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť62,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -4.16netIncome: -81 137revenue: 1 952 722prevNetIncome: -1 096
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.40equity: 434 885assets: 696 910
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.60equity: 434 885assets: 696 910
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 34 351,694validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.56netMargin: -4.16ebitda: -30 413revenue: 1 952 722
Altman Z''-Score2.34Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.74 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -11.64 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -11.64 % vs. predchádzajúce -3.64 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.60 % vs. predchádzajúce 87.03 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.80× vs. predchádzajúce 0.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.16 % vs. predchádzajúca -19.34 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.40 % vs. predchádzajúca 12.97 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +34352 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 34352 % na 2.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -4.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 5668 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,0 mil. € | 6 tis. € | +344× |
| EBITDA | -30 tis. € | -613 € | −49× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -27 tis. € | -552 € | −49× |
| Čistý zisk | -81 tis. € | -1 tis. € | −73× |
| Aktíva | 697 tis. € | 30 tis. € | +22× |
| Vlastné imanie | 435 tis. € | 4 tis. € | +110× |
- 12. 4. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.4%
- Cudzie zdroje37.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,0 mil. € | 697 tis. € | 435 tis. € | -30 tis. € | -81 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 6 tis. € | 30 tis. € | 4 tis. € | -613 € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 4. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56191464
- RÚZ ID
- 2282769
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 4. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 952 722 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 6. 2024Registrácia platcu DPHSK2122238635