LN, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 207 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (201 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 5. 2024
- Sídlo
- Dolná 68/34, 98101, Hnúšťa
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,1 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.945netIncome: 1 903revenue: 201 294prevNetIncome: 668.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.58equity: 7 571assets: 115 032
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.42equity: 7 571assets: 115 032
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 207.00validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.81netMargin: 0.945ebitda: 5 665revenue: 201 294
Altman Z''-Score0.56Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.65 % vs. predchádzajúce 1.22 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.42 % vs. predchádzajúce 89.64 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.75× vs. predchádzajúce 1.20×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.95 % vs. predchádzajúca 1.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.58 % vs. predchádzajúca 10.36 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +207 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 207 % na 201 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 207 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 201 tis. € | 66 tis. € | +207,0 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 1 tis. € | +454,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 920 € | +454,3 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 668 € | +184,9 % |
| Aktíva | 115 tis. € | 55 tis. € | +110,2 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 6 tis. € | +33,6 % |
- 4. 5. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.6%
- Cudzie zdroje93.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 201 tis. € | 115 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 66 tis. € | 55 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 668 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 5. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 5. 2024
- 2Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 4. 5. 2024
- 3Prípravné práce k realizácií stavbyod 4. 5. 2024
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 5. 2024
- 5Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 4. 5. 2024
- 6Sprostredkovateľská činnost v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 4. 5. 2024
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 5. 2024
- 8Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 4. 5. 2024
- 9Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 4. 5. 2024
- 10Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 5. 2024
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 5. 2024
- 12Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 5. 2024
- 13Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 4. 5. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56200625
- RÚZ ID
- 2293925
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 5. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat201 294 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 20. 6. 2024Registrácia platcu DPHSK2122255377