VP Projects s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 512 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (688 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 5. 2024
- Sídlo
- Námestie sv. Jána Bosca 888/79, 01004, Žilina
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)55,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)72,4 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť76,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.22netIncome: 15 309revenue: 688 262prevNetIncome: 828.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.28equity: 21 136assets: 27 709
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.72equity: 21 136assets: 27 709
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 512.06validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.96netMargin: 2.22ebitda: 20 358revenue: 688 262
Altman Z''-Score10.97Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.20 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 55.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 55.25 % vs. predchádzajúce 12.44 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.72 % vs. predchádzajúce 12.41 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 24.84× vs. predchádzajúce 16.90×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.22 % vs. predchádzajúca 0.74 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.28 % vs. predchádzajúca 87.59 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +512 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 512 % na 688 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 55.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 688 tis. € | 112 tis. € | +512,1 % |
| EBITDA | 20 tis. € | 1 tis. € | +17× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | 1 tis. € | +17× |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 828 € | +17× |
| Aktíva | 28 tis. € | 7 tis. € | +316,4 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 6 tis. € | +262,7 % |
- 1. 5. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.3%
- Cudzie zdroje23.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 688 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 112 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 828 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 5. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 1. 5. 2024
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 5. 2024
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 5. 2024
- 4Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 5. 2024
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 5. 2024
- 6Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno- hospodárskej povahyod 1. 5. 2024
- 7Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 1. 5. 2024
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 5. 2024
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 5. 2024
- 10Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 5. 2024
- 11Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 1. 5. 2024
- 12Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 1. 5. 2024
- 13Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 1. 5. 2024
- 14Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 1. 5. 2024
- 15Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 1. 5. 2024
- 16Výroba výrobkov z gumy a plastovod 1. 5. 2024
- 17Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 1. 5. 2024
- 18Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 5. 2024
- 19Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 1. 5. 2024
- 20Poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 5. 2024
- 21Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 5. 2024
- 22Vedenie účtovníctvaod 1. 5. 2024
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 5. 2024
- 24Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 5. 2024
- 25Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 5. 2024
- 26Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 1. 5. 2024
- 27Čistiace a upratovacie službyod 1. 5. 2024
- 28Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 5. 2024
- 29Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 1. 5. 2024
- 30Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 1. 5. 2024
- 31Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 1. 5. 2024
- 32Výroba krmív a kŕmnych zmesíod 1. 5. 2024
- 33Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 1. 5. 2024
- 34Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 1. 5. 2024
- 35Finančný lízingod 1. 5. 2024
- 36Faktoring a forfaitingod 1. 5. 2024
- 37Verejné obstarávanieod 1. 5. 2024
- 38Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 1. 5. 2024
- 39Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 1. 5. 2024
- 40Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 5. 2024
- 41Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 5. 2024
- 42Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 1. 5. 2024
- 43Poskytovanie sociálnych služiebod 1. 5. 2024
- 44Prevádzka malých plavidielod 1. 5. 2024
- 45Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 1. 5. 2024
- 46Spracovanie kože, výroba obuvi, kožených a kožušinových výrobkovod 1. 5. 2024
- 47Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 1. 5. 2024
- 48Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 1. 5. 2024
- 49Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 1. 5. 2024
- 50Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 1. 5. 2024
- 51Prevádzkovanie jaslíod 1. 5. 2024
- 52Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 1. 5. 2024
- 53Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 1. 5. 2024
- 54Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 5. 2024
- 55Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 1. 5. 2024
- 56Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 5. 2024
- 57Záložneod 1. 5. 2024
- 58Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 5. 2024
- 59Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 1. 5. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56228317
- RÚZ ID
- 2291064
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 5. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat688 262 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 10. 2024Registrácia platcu DPHSK2122249404