ZVÁRAČSKÁ ŠKOLA 089 s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 210 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (895 tis. €), je zisková.
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža10,2 %
- ROA (návratnosť aktív)66,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)244,6 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť27,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.02netIncome: 80 683revenue: 894 956prevNetIncome: -52 699
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 27.06equity: 32 983assets: 121 868
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 72.94equity: 32 983assets: 121 868
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 209.53validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.21netMargin: 9.02ebitda: 91 353revenue: 894 956
Altman Z''-Score5.95Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 66.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 66.21 % vs. predchádzajúce -100.57 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 72.94 % vs. predchádzajúce 191.03 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.34× vs. predchádzajúce 5.52×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.02 % vs. predchádzajúca -18.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 27.06 % vs. predchádzajúca -91.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 245 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (32983 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +210 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 210 % na 895 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 66.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 895 tis. € | 289 tis. € | +209,5 % |
| EBITDA | 91 tis. € | -52 tis. € | +275,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 82 tis. € | -47 tis. € | +275,3 % |
| Čistý zisk | 81 tis. € | -53 tis. € | +253,1 % |
| Aktíva | 122 tis. € | 52 tis. € | +132,6 % |
| Vlastné imanie | 33 tis. € | -48 tis. € | +169,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 7. 2024
- Sídlo
- Piešťanská 73, 91501, Nové Mesto nad Váhom
- Štatutárny orgán
- —
- 26. 7. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie27.1%
- Cudzie zdroje72.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 895 tis. € | 122 tis. € | 33 tis. € | 91 tis. € | 81 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 289 tis. € | 52 tis. € | -48 tis. € | -52 tis. € | -53 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 7. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56404620
- RÚZ ID
- 2316795
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 7. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat894 956 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 21. 8. 2024Registrácia platcu DPHSK2122299168