ESKINA s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 375 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (107 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža35,9 %
- ROA (návratnosť aktív)61,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)82,5 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť73,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 28.25netIncome: 30 117revenue: 106 612prevNetIncome: 1 383
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 73.93equity: 36 499assets: 49 372
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 26.07equity: 36 499assets: 49 372
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 375.12validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 35.88netMargin: 28.25ebitda: 38 257revenue: 106 612
Altman Z''-Score10.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.98 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 61.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 61.00 % vs. predchádzajúce 5.75 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 26.07 % vs. predchádzajúce 73.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.16× vs. predchádzajúce 0.93×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 28.25 % vs. predchádzajúca 6.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 73.93 % vs. predchádzajúca 26.55 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +375 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 375 % na 107 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 28.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.28 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 35.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 107 tis. € | 22 tis. € | +375,1 % |
| EBITDA | 38 tis. € | 2 tis. € | +22× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 1 tis. € | +22× |
| Čistý zisk | 30 tis. € | 1 tis. € | +21× |
| Aktíva | 49 tis. € | 24 tis. € | +105,4 % |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 6 tis. € | +471,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 7. 2024
- Sídlo
- Bernolákova ulica 2624/12A, 91501, Nové Mesto nad Váhom
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 24. 7. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie73.9%
- Cudzie zdroje26.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 107 tis. € | 49 tis. € | 36 tis. € | 38 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 22 tis. € | 24 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 7. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia ambulantnej zdravotnej starostlivosti - dermatovenerologickej ambulancieod 14. 9. 2024
- 2Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 24. 7. 2024
- 3Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 7. 2024
- 4Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 24. 7. 2024
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 24. 7. 2024
- 6Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačnohospodárskej povahyod 24. 7. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56407106
- RÚZ ID
- 2315977
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 7. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat106 612 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna