Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Almex Slovakia s. r. o.

aktívna
Aradských mučeníkov 6019/14, 92901, Dunajská Streda
podľa §4, registrácia od 1. 10. 2024spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)182 tis. €
396,4 %vs 2024
Zisk (2025)-28 tis. €
151,3 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)4,1 mil. €
589,5 %vs 2024
Zadlženosť (2025)1 %
18,1 %Nízkavs 2024
ROE (2025)-0.7 %
63,6 %Stratavs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 396 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Krátka história

Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (182 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 99 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 1 % aktív
Tržby
182 tis. €
+396,4 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
-28 tis. €
−151,3 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
4,1 mil. €
+588,5 %vs. 2024
Mierny rast
Vlastné imanie
4,1 mil. €
+589,5 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
54zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-9,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,7 %
  • Zadlženosť1 %
  • Kapitálová primeranosť99,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (182 tis. €), je dlhodobo stratová.
54/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -15.18
  • netIncome: -27 650
  • revenue: 182 187
  • prevNetIncome: -11 003
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 99.31
  • equity: 4 061 347
  • assets: 4 089 495
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 0.688
  • equity: 4 061 347
  • assets: 4 089 495
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 396.42
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -9.29
  • netMargin: -15.18
  • ebitda: -16 920
  • revenue: 182 187
Altman Z''-Score153.40Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.95aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.03aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.02aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05151.50presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.68 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.68 % vs. predchádzajúce -1.85 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 0.69 % vs. predchádzajúce 0.84 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.04× vs. predchádzajúce 0.06×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -15.18 % vs. predchádzajúca -29.98 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.31 % vs. predchádzajúca 99.16 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +396 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 396 % na 182 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -15.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 590 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby182 tis. €37 tis. €+396,4 %
EBITDA-17 tis. €-7 tis. €−127,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-15 tis. €-7 tis. €−127,9 %
Čistý zisk-28 tis. €-11 tis. €−151,3 %
Aktíva4,1 mil. €594 tis. €+588,5 %
Vlastné imanie4,1 mil. €589 tis. €+589,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
10. 8. 2024
Sídlo
Aradských mučeníkov 6019/14, 92901, Dunajská Streda
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 10. 8. 2024Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby