EVD s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 285 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje malé tržby (22 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 10. 2024
- Sídlo
- Jánošíkova 3344/4, 96212, Detva
- EBITDA marža14,9 %
- ROA (návratnosť aktív)72,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)93,1 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť77,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.36netIncome: 2 989revenue: 22 379prevNetIncome: 223.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.83equity: 3 212assets: 4 127
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.17equity: 3 212assets: 4 127
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 284.78validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.88netMargin: 13.36ebitda: 3 329revenue: 22 379
Altman Z''-Score12.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.69 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 72.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 72.43 % vs. predchádzajúce 23.25 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.17 % vs. predchádzajúce 76.75 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.42× vs. predchádzajúce 6.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.36 % vs. predchádzajúca 3.83 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.83 % vs. predchádzajúca 23.25 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 22379 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +285 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 285 % na 22 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 72.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 22 tis. € | 6 tis. € | +284,8 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 263 € | +12× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 237 € | +12× |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 223 € | +12× |
| Aktíva | 4 tis. € | 959 € | +330,3 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 223 € | +13× |
- 2. 10. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.8%
- Cudzie zdroje22.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 22 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 6 tis. € | 959 € | 223 € | 263 € | 223 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 10. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 2. 10. 2024
- 2Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2. 10. 2024
- 3Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 10. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56526571
- RÚZ ID
- 2347269
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 10. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat22 379 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna