RAB -EL s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (392 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 10. 2024
- Sídlo
- Nám. sv. Mikuláša 1721/26A, 06401, Stará Ľubovňa
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)37,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)55,8 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť67,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.60netIncome: 6 269revenue: 391 533prevNetIncome: -40.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 67.20equity: 11 229assets: 16 709
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 32.80equity: 11 229assets: 16 709
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.15netMargin: 1.60ebitda: 8 411revenue: 391 533
Altman Z''-Score7.56Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 37.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 37.52 % vs. predchádzajúce -0.40 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 32.80 % vs. predchádzajúce 50.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 67.20 % vs. predchádzajúca 49.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2025: 392 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 37.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 392 tis. € | — | — |
| EBITDA | 8 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 6 tis. € | -40 € | +158× |
| Aktíva | 17 tis. € | 10 tis. € | +67,8 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 5 tis. € | +126,4 % |
- 15. 10. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.2%
- Cudzie zdroje32.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 392 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | — | 10 tis. € | 5 tis. € | — | -40 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 10. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 15. 10. 2024
- 2Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 15. 10. 2024
- 3Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 15. 10. 2024
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 10. 2024
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 10. 2024
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 10. 2024
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 15. 10. 2024
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 10. 2024
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 10. 2024
- 10Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 15. 10. 2024
- 11Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 15. 10. 2024
- 12Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 15. 10. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56547781
- RÚZ ID
- 2348666
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 10. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat391 533 EUR · rok 2025
- 15. 10. 2025Registrácia platcu DPHSK2122347238
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna