IMOSAL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 290 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 10. 2024
- Sídlo
- Slnečná 868/28, 90023, Viničné
- EBITDA marža-17,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-13,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-16,4 %
- Zadlženosť16 %
- Kapitálová primeranosť84,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -31.14netIncome: -761.00revenue: 2 444prevNetIncome: 415.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 84.31equity: 4 654assets: 5 520
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 15.69equity: 4 654assets: 5 520
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 290.42validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -17.23netMargin: -31.14ebitda: -421.00revenue: 2 444
Altman Z''-Score6.66Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -13.79 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -13.79 % vs. predchádzajúce 7.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 15.69 % vs. predchádzajúce 1.33 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -31.14 % vs. predchádzajúca 66.29 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 84.31 % vs. predchádzajúca 98.67 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2444 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +290 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 290 % na 2444 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -31.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 626 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 626 € | +290,4 % |
| EBITDA | -421 € | 488 € | −186,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -379 € | 439 € | −186,3 % |
| Čistý zisk | -761 € | 415 € | −283,4 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 5 tis. € | +0,6 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | −14,1 % |
- 15. 10. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie84.3%
- Cudzie zdroje15.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | -421 € | -761 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 626 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 488 € | 415 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 10. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56561741
- RÚZ ID
- 2351420
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 10. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 444 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna